Augstākās kalnu virsotnes pasaulē

Šajā Nacionālajā ģeogrāfijas biedrības sniegtajā tabulā ir uzskaitītas pasaules augstākās kalnu virsotnes, tostarp kalnu nosaukums, kalnu grēda, vertikālais augstums un atrašanās vieta.



Skat Nosaukti samiti ASV Vairāk nekā 14 000 pēdu virs jūras līmeņa par ASV Peaks.

Vai arī, ja jūs interesē dabas fotogrāfija, apskatiet mūsu informāciju labākās bezpilota lidaparātu kameras 2020. gadā .

Skatīt arī Uzkāpšana pasaules 14 8000 metru virsotnēs , Septiņi samiti , Mirstīgie Olimpa kalnā: kāpšanas vēsture Everestā , un Everesta almanahs.

Kalnu virsotneDiapazonsAtrašanās vietaAugstums
pēdasm
Everests1HimalajiNepāla / Tibeta29,0358850
K2 (Godvins Ostens)KarakoramPakistāna / Ķīna28,2508,611
KančendžangaHimalajiIndija / Nepāla28,1698,586
Lhotse IHimalajiNepāla / Tibeta27,9408,516
Makalu IHimalajiNepāla / Tibeta27,7668,463
Cho OyuHimalajiNepāla / Tibeta26,9068,201
DhaulagiriHimalajiNepāla26,7958,167
Manaslu IHimalajiNepāla26,7818,163
Nanga ParbatHimalajiPakistāna26,6608,125
AnnapurnaHimalajiNepāla26,5458,091
Gasherbrum IKarakoramPakistāna / Ķīna26,4708,068
Plašā virsotneKarakoramPakistāna / Ķīna26 4008,047
Gasherbrum IIKarakoramPakistāna / Ķīna26,3608,035
Šišma Pangma (Gosainthan)HimalajiTibeta26,2898,013
Annapurna IIHimalajiNepāla26,0417,937
Gyachung KangHimalajiNepāla25,9107,897
Disteghil SarKarakoramPakistāna25,8587,882
HimalchuliHimalajiNepāla25,8017,864
NuptseHimalajiNepāla25,7267,841
Nanda DeviHimalajiIndija25,6637,824
MasherbrumKarakoramKašmira225,6607,821
RakaposiKarakoramPakistāna25,5517,788
Kanjut SarKarakoramPakistāna25,4617,761
KametsHimalajiIndija / Tibeta25,4467,756
Namcha krāsaHimalajiTibeta25,4457,756
Gurla MandhataHimalajiTibeta25,3557,728
Uljū MuztahsKunlunTibeta25,3407,723
KungursMuztagh AtaĶīna25,3257,719
Tiričs maniHindu KušsPakistāna25,2307,690
Sasers KangriKarakoramIndija25,1727,672
Makalu IIHimalajiNepāla25,1207,657
Minja Konka (Gongga Šana)Daxue ShanĶīna24 9007,590
Mans KangriHimalajiButāna24,7837.554
Čang-tzuHimalajiTibeta24,7807,553
Muztagh AtaMuztagh AtaĶīna24,7577,546
Skyang
Kangri
HimalajiKašmira24,7507,544
Ismails Samani virsotne (agrāk komunisma virsotne)PamirsTadžikistāna24 5907,495
Jongsongas virsotneHimalajiNepāla24,4727,459
Uzvaras virsotneTjens ŠensKirgizstāna24,4067,439
Lai tas būtu KangriHimalajiKašmira24,3507,422
Haramosh PeakKarakoramPakistāna24,2707,397
Istoro NalHindu KušsPakistāna24,2407,388
Telšu virsotneHimalajiNepāla24,1657,365
Čomo LhariHimalajiTibeta / Butāna24 0407,327
ChamlangHimalajiNepāla24,0127,319
KabruHimalajiNepāla24 0027,316
Alung GangriHimalajiTibeta24 0007,315
Baltoro KangriHimalajiKašmira23 9907,312
Muztagh Ata (K-5)KunlunĶīna23,8907,282
KurHimalajiIndija23,8607,273
BaruntseHimalajiNepāla23,6887,220
Nepālas virsotneHimalajiNepāla23 5007,163
Amne CarsKunlunĶīna23,4907,160
Gauri SankarHimalajiNepāla / Tibeta23,4407,145
BadrinathHimalajiIndija23,4207,138
NunkunHimalajiKašmira23,4107,135
Ļeņina smailePamirsTadžikistāna / Kirgizstāna23,4057,134
PiramīdaHimalajiNepāla23 4007,132
UgunsHimalajiNepāla23,3997,132
PauhunriHimalajiIndija / Ķīna23,3857,128
TrisulaHimalajiIndija23,3607,120
Koržeņevska virsotnePamirsTadžikistāna23,3107,105
KangtoHimalajiTibeta23,2607,090
JēgaNyainqentanglha ShanĶīna23,2557,088
TridentaHimalajiIndija23,2107,074
dunagiriHimalajiIndija23,1847,066
Revolūcijas virsotnePamirsTadžikistāna22,8806,974
AkonkagvaAndesArgentīna22,8346,960
Salado acisAndesArgentīna / Čīle22,6646,908
motora pārsegiAndesArgentīna / Čīle22,5466,872
Mīlu dablamHimalajiNepāla22,4946,856
TupungatoAndesArgentīna / Čīle22,3106800
Maskavas virsotnePamirsTadžikistāna22,2606,785
MīztAndesArgentīna22,2416,779
MercedarioAndesArgentīna / Čīle22,2116,770
HuaskarnsAndesPeru22,2056,768
LlullaillacoAndesArgentīna / Čīle22,0576,723
AtbrīvotājsAndesArgentīna22,0476,720
KačiAndesArgentīna22,0476,720
KailasHimalajiTibeta22,0276,714
IncahuasiAndesArgentīna / Čīle21,7206,620
YerupajaAndesPeru21,7096,617
iestādēPamirsTadžikistāna21,6866,610
PrincisAndesArgentīna21,6546 600
MirisAndesArgentīna / Čīle21,4636,542
SajamaAndesBolīvija21,3916 520
DzimšanaAndesArgentīna21,3026,493
IllampuAndesBolīvija21,2766,485
IllimaniAndesBolīvija21,2016,462
KoropūnaAndesPeru21,0836,426
BalvaAndesArgentīna20,9976400
AncohumaAndesBolīvija20,9586,388
KuskoAndesPeru20,9456,384
(Ausangate)
bullisAndesArgentīna / Čīle20,9326,380
Trīs krustiAndesArgentīna / Čīle20,8536,356
HuandojsAndesPeru20,8526,356
ParinacotaAndesBolīvija / Čīle20,7686,330
TortolasAndesArgentīna / Čīle20,7456,323
ChimborazoAndesEkvadora20,7026,310
AmpatoAndesPeru20,7026,310
KondorsAndesArgentīna20,6696300
SalcantayAndesPeru20,5746,271
HuankarhuasAndesPeru20,5316,258
FamatinaAndesArgentīna20,5056,250
PumasilloAndesPeru20,4926,246
TikaiAndesArgentīna20,4926,246
SvārkiAndesArgentīna20,4566,235
PārlēktAndesčili20,4236,225
ČaiAndesArgentīna20,3416200
Makkinijs (Denali)AļaskaAļaska20,3206,194
AucanquilchaAndesčili20,2956,186
ReedbedAndesArgentīna / Čīle20,2766,180
MelnsAndesArgentīna20,1846,152
toAndesArgentīna20,1286,135
CondoririAndesBolīvija20,0956,125
PalermoAndesArgentīna20,0796,120
SolimanaAndesPeru20,0686,117
SanhuanaAndesArgentīna / Čīle20,0496,111
Sjerra NevadaAndesArgentīna20,0236,103
AntofallaAndesArgentīna20,0136,100
MarmolejoAndesArgentīna / Čīle20,0136,100
1. Everesta 1954. gada augstums 29488 pēdas (8848 m) tika pārskatīts 1999. gada 11. novembrī, un tagad tas ir 29 035 pēdas (8850 m) augstumā. 2. Kašmira ir sadalīta starp Indiju, Pakistānu un Ķīnu, un trīs valstis apstrīd robežas. Avots: Nacionālā ģeogrāfijas biedrība.
14 pasaules augstākās kalnu virsotnes (virs 8000 metriem) Pasaules ģeogrāfija Kāpšana septiņās virsotnēs
14 pasaules augstākās kalnu virsotnes (virs 8000 metriem) Pasaules ģeogrāfija Kāpšana septiņās virsotnēs